Dizajn bez názvu (6).png

Za hranice s hudbou v Novej Synagóge, Žilina

Dizajn bez názvu (7).png

V stredu 18. augusta o 14.00 ťa pozývame do žilinskej Novej Synagógy na interaktívny workshop s kapelou Tibor Feledi Kairos Quintet, ktorý zahŕňa hodiny jazzovej improvizácie, kreatívneho prístupu k harmonií a k rytmu. Workshop je otvorený pre všetkých inštrumentalistov a spevákov. Vstup je zdarma, no je povinná registrácia vopred.

Večer o 20:00 odohrá Tibor Feledi Kairos Quintet koncert, v rámci série New Generation, po ktorom bude nasledovať jam session.

Viac info a vstupenky na koncert na www.novasynagoga.sk .

Hudobný workshop s kapelou Tibor Feledi Kairos Quintet

Dizajn bez názvu (8).png

Interaktívny hudobný workshop 

14:00 – 18:00

Hudobný workshop v Žiline je malou ochutnávkou toho, čo sa mladí hudobníci môžu naučiť na týždennom letnom workshope Za hranice s hudbou, ktorý sa koná každý rok v júli. Workshopy sú pre začínajúcich ako aj pokročilých hudobníkov, ktorí sa chcú hlbšie vzdelávať v oblasti moderných štýlov ako jazz, pop či elektronická hudba, a taktiež v oblasti improvizácie, písania vlastných skladieb či piesní. 

Lektormi budú členovia kapely Tibor Feledi Kairos Quintet. 

 

Workshop je zdarma. Počet účastníkov je limitovaný, prihlás sa pomocou registračného formulára.

 

Harmonogram workshopu:

14:00 - 14:55    Rytmický workshop - Ako vnímať rytmus celým telom a v pohybe.

15:00 - 16:30  Harmónia interaktívnym spôsobom - Ako počúvať harmóniu skladby či piesne, rozoznávať akordy a ich funkcie a ako ich používať v praxi pri kompozícií.

16:40 - 18:00  Jazzová improvizácia - Ako cvičiť jazzovú improvizáciu, rozširovať si “hudobný slovník” a pracovať na interakcií so spoluhráčmi 

 

Na workshop si prines aj tvoj hudobný nástroj!


 

Koncert kapely Tibor Feledi Kairos Quintet 

V rámci koncertnej série New Generation v Novej Synagóge

20:00

 

Tibor Feledi Kairos Quintet prezentuje vo svojom projekte „Common Playgrounds“ originálne kompozície, inšpirované tradíciou slovenských detských piesní v netradičnom prepojení so súčasným progresívnym jazzom. Kombinuje groove a jazzové prvky s vplyvmi elektroniky, klasickej hudby a voľnej improvizácie. Kapela získala ocenenie  Radio_Head Awards za album roka 2018 v kategórii Jazzová hudba. Ako víťazi "Pódia mladých talentov BJD 2018", vystúpili na hlavnom pódiu Bratislavských Jazzových Dní 2019,  spolu so zahraničnými hviezdami ako Ghost-Note či Jonah Nilsson. V súčasnej dobe kapela zverejnila nový singel "STROMY" ku pripravovanému albumu.

 

Tibor Feledi – klávesy

Lenka Molčányiová – alt saxofón

Michal Cálik - trúbka

Michal Šelep – basgitara

Dávid Juraj Raši  – bicie 

 

  • Jam session po koncerte

Program - Streda 18.8.2021, Nová Synagóga, Žilina

Dizajn bez názvu (7).png
Dizajn bez názvu (7).png

Prípadné otázky k workshopu nám pošli na e-mailovú adresu:

lenka@zahraniceshudbou.sk

 

OPATRENIA PROTI COVID-19: účastníci workshopu sa musia preukázať buď potvrdením o tom, že sú plne zaočkovaní, negatívnym antigénoví testom nie starším ako 48 h alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19.

 

Tešíme sa na Teba!

Udalosť organizuje organizujeme v spolupráci s centrom pre súčasné umenie a kultúru Nová Synagóga v Žiline a jej koncertnou sériou New Generation.