top of page
JamSession_22february2023_PinkWhale_KatarinaBubenikova-67.jpg

Jam Sessions

Od roku 2022 organizujeme pravidelné jam sessions zamerané na budovanie hudobnej komunity v Bratislave.

Robíme

to inak

Koncept našich jam sessions je založený na otvorenosti a tolerancii voči rôznym hudobným žánrom a hudobnej tvorivosti. Naše jamy sú jedinečné v tom, že sú organizované a koordinované počas celého večera. Vedú ich skúsení lektori, ktorí podujatie moderujú a v prípade potreby sa aktívne zapájajú do jamovania. Vďaka lektorom si môžu spoločne zahrať profesionálni aj laickí hudobníci bez toho, aby nejako utrpela kvalita danej hudby.

JamSession_22february2023_PinkWhale_KatarinaBubenikova-13.jpg

Naše hodnoty

otvorenosť

kreativita

multižánrovosť

tolerancia

organizovanosť

improvizácia

JamSession_22february2023_PinkWhale_KatarinaBubenikova-16.jpg

Komunita

Snažíme sa, aby boli naše podujatia miestom pre hudobné, ale aj osobné stretnutia bratislavských hudobníkov. Teší nás, že sa nám darí oslovovať hlavne mladšiu generáciu -stredoškolákov a vysokoškolákov. Jam sessions organizujeme každý mesiac a pravidelne nám na ne chodí 50 - 100 návštevníkov. Chceme budovať tolerantnú a otvorenú komunitu. Hudobníkov učíme na pódiu sa počúvať, tvoriť ako celok a navzájom komunikovať. 

Ako to prebieha?

#1 Workshop

Ako komunikovať v kapele pomocou tajných hudobných signálov? Naučíš sa pred každou jam session na hodinovom workshope s basákom a lektorom Michalom Šelepom na tému „Ako jamovať“. Ten je pre tých z vás, ktorí si chcú nielen zajamovať, ale aj hudobne vzdelávať.

#2 Houseband

Jam session začína 30-minutovým programom house bandu, ktorý sa každý mesiac mení. Dramaturgia je založená na kombinácií profesionálnych ako aj začínajúcich kapiel z rôznych žánrov populárnej hudby (jazz, pop, elektronika, world music a.i.).

#3 Jamovanie

Nasleduje samotný jam, ktorý je vedený jedným z lektorov ,,Za hranice s hudbou” tak, aby prebiehal hladko a na úrovni. Cieľom je, aby sa menej skúsení hudobníci niečo naučili a aby si skúsení hudobníci poriadne zahrali.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

bottom of page