top of page

LEKTORI

ružové.png
IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. S autorskou hudbou koncertovala na Panama Jazz Festival, EUROJAZZ Festival (Mexico City), alebo v Smalls Jazz Club (NYC). Ako skladateľka a aranžérka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Lucianu Souzu. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA, viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Guatemale a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music a New England Conservatory v Bostone.

ružové.png
Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu "Maria & James s Britským" gitaristom James Maltby, so sextetom "Topoľana", ktoré hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní. Na jeseň 2019 absolvovala Československé turné s týmto projektom, v rámci ktorého vystúpili aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež v roku 2019 získala miesto v  presížnom anglickom big bande "National Youth Jazz Orchestra", s ktorým absolvovala viaceré turné po Anglicku, Nemecku a Holandsku. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

_IMG0292.jpg
modré.png
DSC_1760.jpg
Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

modré.png
Tomáš Lukáč

Gitarista žijúci a pôsobiaci v nemeckom Mníchove. Absolvoval bakalárske štúdium jazzovej gitary na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz a magisterské štúdium na Hochschule für Musik und Theater München u renomovaného gitaristu Peter O'Mara. Tomáš koncertoval a nahrával v niekoľkých krajinách, a podieľal sa na rôznych projektoch v oblasti jazzu, popu, či muzikálov. Hral alebo nahrával s Robben Ford (USA), Jim Rotondi (USA), Jürgen Neudert (GER), Guido May (GER) a.i. Ako skladateľ a leader vlastného projektu Tomas Lukac Group sa úspešne zúčastnil viacerých medzinárodných súťaží (Kurt Maas Jazz Award 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017, Jazz Start Up 2017). Začiatkom roka 2021 vydal debutový album 'Heart-Shaped – Music of Kurt Cobain' venovaný hudbe kapely Nirvana, ktorý nahral v Bavorsku, a podieľali sa na ňom hudobníci z USA, Nemecka, Rakúska, Grécka, a Číny.

TL.jpg
ružové.png
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

ružové.png
Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
modré.png
clemens smIMG_6576.jpg
modré.png
Clemens Grassmann

Clemens je bubeník, skladateľ a pedagóg pôvodom z Berlína, ktorý je držiteľom prestížneho ocenenia Armand Zildjian Percussion Award. Bicie študoval na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Nemecku a na Berklee College of Music. Na Berklee sa ponoril do tajomstiev zvuku pod vedením Kenwood Dennard, Billy Kilson, Ralph Peterson, Terri Lyne Carrington, Danilo Perez a Joe Lovano. Je autorom viacero kritikmi uznávaných nahrávok vrátane najnovšej Midnight Apple. Nájdete ho koncertovať v kluboch v  New Yorku, v Rockwood Music Hall, Bowery Electric a Shapeshifter Lab, ale aj v Minton’s Playhouse, Zinc Bar či Smalls Jazz Club.

Sam Knight

Saxofonista Sam Knight ukončil bakalárske štúdium na prestížnej londýnskej Guildhall School of Music and Drama v roku 2018. Odvtedy sa okrem saxofónu venuje aj komponovaniu, nahrávaniu a hudobnej produkcii v britskej indie kapele The Goodbye Look. Ďalšie projekty, ktorých je súčasťou sú jazzový quintet The Pucciarelli Group, jazz-rocková kapela Elephant Talk a Topoľana, ktorá spája slovenský folklór s jazzom. V spolupráci s francúzskym skladateľom Clement Duchene vytvorili počas pandémie 15-členný online jazzový orchester, s ktorým plánujú turné keď to opatrenia budú dovoľovať. Absolvoval početné koncertné šnúry, napr. vo Švajčiarsku s blues-rockovým umelcom Felix Rabín, alebo v jazzových kluboch v južnom Taliansku s ‘The Pucciarelli Group’. Doma v UK koncertoval v najznámejších jazzových kluboch napr. The Vortex, Pizza Express Jazz Club, alebo The Royal Festival Hall.

IMG_2865_edited.jpg
modré.png
89554791_10222356253999044_6756810161718820864_n.jpeg
modré.png
kruh.png

HOSŤ

Saša Pastorková
FLOATING BUTTON LWS vizuál .png
bottom of page