top of page

LEKTORI

ružové.png
IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. S autorskou hudbou koncertovala na Panama Jazz Festival, EUROJAZZ Festival (Mexico City), alebo v Smalls Jazz Club (NYC). Ako skladateľka a aranžérka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Lucianu Souzu. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA, viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Guatemale a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music a New England Conservatory v Bostone.

ružové.png
Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu "Maria & James s Britským" gitaristom James Maltby, so sextetom "Topoľana", ktoré hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní. Na jeseň 2019 absolvovala Československé turné s týmto projektom, v rámci ktorého vystúpili aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež v roku 2019 získala miesto v  presížnom anglickom big bande "National Youth Jazz Orchestra", s ktorým absolvovala viaceré turné po Anglicku, Nemecku a Holandsku. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

_IMG0292.jpg
modré.png
DSC_1760.jpg
Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

modré.png
Tomáš Lukáč

Gitarista žijúci a pôsobiaci v nemeckom Mníchove. Absolvoval bakalárske štúdium jazzovej gitary na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz a magisterské štúdium na Hochschule für Musik und Theater München u renomovaného gitaristu Peter O'Mara. Tomáš koncertoval a nahrával v niekoľkých krajinách, a podieľal sa na rôznych projektoch v oblasti jazzu, popu, či muzikálov. Hral alebo nahrával s Robben Ford (USA), Jim Rotondi (USA), Jürgen Neudert (GER), Guido May (GER) a.i. Ako skladateľ a leader vlastného projektu Tomas Lukac Group sa úspešne zúčastnil viacerých medzinárodných súťaží (Kurt Maas Jazz Award 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017, Jazz Start Up 2017). Začiatkom roka 2021 vydal debutový album 'Heart-Shaped – Music of Kurt Cobain' venovaný hudbe kapely Nirvana, ktorý nahral v Bavorsku, a podieľali sa na ňom hudobníci z USA, Nemecka, Rakúska, Grécka, a Číny.

TL.jpg
ružové.png
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

ružové.png
Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
modré.png
23843437_10212831263648375_3810508893479
Jakub Valíček

Bubeník a pedagóg. Hudbe sa intenzívnejšie začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil miestnych väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích najprv na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Práve tam mal možnosť spolupracovať s hudobníkmi ako Radovan Tariška, Stanislav Palúch, Milo Suchomel, Róbert Ragan, Klaudius Kováč, Ľuboš Šrámek a iní. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Birmingham Conservatoire. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov  s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Jeff Ballard, Kenny Garrett, Joe Lovano, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, Soweto Kinch, Greg Osby, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe inšpirovanej interpretmi ako Wayne Shorter, John Coltrane, McCoy Tyner a ďalší. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov (Alan Bartuš Trio, Blues Rules, a.h. Ľubo Gašpar Cimbal project, a.h. Especias, atď). 

modré.png
Sam Knight

Saxofonista Sam Knight ukončil bakalárske štúdium na prestížnej londýnskej Guildhall School of Music and Drama v roku 2018. Odvtedy sa okrem saxofónu venuje aj komponovaniu, nahrávaniu a hudobnej produkcii v britskej indie kapele The Goodbye Look. Ďalšie projekty, ktorých je súčasťou sú jazzový quintet The Pucciarelli Group, jazz-rocková kapela Elephant Talk a Topoľana, ktorá spája slovenský folklór s jazzom. V spolupráci s francúzskym skladateľom Clement Duchene vytvorili počas pandémie 15-členný online jazzový orchester, s ktorým plánujú turné keď to opatrenia budú dovoľovať. Absolvoval početné koncertné šnúry, napr. vo Švajčiarsku s blues-rockovým umelcom Felix Rabín, alebo v jazzových kluboch v južnom Taliansku s ‘The Pucciarelli Group’. Doma v UK koncertoval v najznámejších jazzových kluboch napr. The Vortex, Pizza Express Jazz Club, alebo The Royal Festival Hall.

IMG_2865_edited.jpg
modré.png
Jonatán “Pjoni” Pastirčák
Jonatan_Pastircak_London_2013_by_Tereza_Cervenova.jpg
modré.png
kruh.png

HOSŤ

Producent, hudobník a skladateľ filmovej hudby, vystupujúci pod pseudonymami Isama Zing a Pjoni pôsobí na československej hudobnej scéne už vyše 15 rokov. Vo svojich 10 rokoch založil duo Tucan, s producentom Adamom Matejom (Ink Midget). Neskôr vytvorili elektronický projekt Ink Midget & Pjoni, ktorý vyústil do ich sólových dráh. V súčasnosti okrem svojich performance, hráva aj s pesničkárkou Katarzia, s ktorou sa stretli pri spolupráci na hudbe do divadelnej hry pre SND, Antigona. Jonatan sa v posledných rokoch podieľal na produkcii mnohých výrazných albumov na českej a slovenskej scéne, ako napríklad Zvíře jménem podzim – Září, Zrní – Nebeský klid, Katarzia – Antigona a na jej poslednom albume Celibát. Skomponoval hudbu do filmov Špina, V Síti, Mečiar a ďaľších. Zároveň je autorom viacerých audiovizuálnych inštalácií, v spolupráci s vizuálnych géniom Janom Šickom. Pod pseudonymom Isama Zing bol súčasťou medzinárodnej platfromy pre experimentálnu hudbu a nové médiá: Shape platform

letny workshop
bottom of page