top of page
WEB cover LWS vizuál.png

Posuň svoju hudbu na nový level a prihlás sa

na 7.ročník letného hudobného workshopu s top lektormi! 

17. - 22. Júl 2023

Učiť ťa budú aktívni hudobníci z brandže s bohatými skúsenosťami, ktorí vyštudovali prestížne svetové hudobné školy ako Berklee College of Music v USA či Guildhall School of Music v Londýne.

Hráš na hudobný nástroj, spievaš alebo skladáš vlastnú hudbu či songy? Chceš posunúť svoje hudobné hranice o level ďalej a načerpať nové poznatky a inšpiráciu, no máš pocit, že nie je kde? Túžiš tvoriť, experimentovať, makať na svojich zručnostiach a rozvíjať sa umelecky v podpornej komunite? Chcel by si nadviazať kontakt s  ľuďmi z hudobného sveta, ktorí by ti pomohli či poradili s ďalšími krokmi?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal “áno”, poď s nami na letný hudobný workshop, vyplň najneskôr do 1. júna 2023 prihlášku a spoznaj viac ľudí ako si ty! Zažiješ jedinečnú atmosféru, ktorú nenájdeš nikde inde na Slovensku. 

PRE KOHO JE WORKSHOP URČENÝ

prvok 3.png
prvok 3-3.png
prvok 3.png
 • Pre inštrumentalistov, spevákov, songwriterov, skladateľov od 13 do 35 rokov

 • Pre amatérskych hudobníkov, ktorí hrajú v kapelách a aktívne sa venujú hudbe, aj v kombináciách (singer-songwriter / inštrumentalista-skladateľ  a pod.)

 • Polopokročilých a amatérskych hudobníkov, ktorí sa aktívne venujú hudbe (tvoria alebo ovládajú svoj nástroj/hlas aspoň na základnej úrovni)

 • Študentov ZUŠ / konzervatórii / VŠ a pokročilých hudobníkov, ktorí smerujú k profesionálnej kariére

 • Hudobníkov so základmi z klasickej hudby, ktorí chcú objaviť moderné žánre

 • Hudobníkov z popových, jazzových, rockových kapiel a iných zoskupení a speváckych zborov

"Tento týždeň mi v niečom zmenil život, našla som odvahu ísť s vlastnou tvorbou von. Veľmi si vážim, čo všetko ste do toho dali. Ohúrila ma vaša profesionálnosť a vrúcnosť. Ste vzácni ľudia."

"Tento workshop mal úroveň, bol nabitý skvelými poznatkami a skúsenosťami.  Takto ma neposunuli ani roky ZUŠ a iných skúseností. Vďaka za vašu prácu!"

 

"Tento workshop bol pre mňa life-changing. Ak by to šlo v takomto prostredí byť stále a mať čas na výskum a  individuálnu prácu na svojich zručnostiach, na robenie hudby, robil by som to stále."

LWS_sun207.jpg

Za 6 intenzívnych hudobných dní so slovenskými a zahraničnými lektormi v nádherných priestoroch Kaštieľa v Ostraticiach zažiješ náš unikátny vzdelávací program, navrhnutý podľa vzoru prestížnych zahraničných hudobných škôl.

PROGRAM LETNÉHO WORKSHOPU

prvok 3.png
prvok 3-3.png
prvok 3.png
Workshop 
improvizácie

Rozdelené do dvoch skupín. Ak si začiatočník, naučíme ťa základy improvizácie, ako sa jej nebáť a ako sa v nej zlepšovať. Pre pokročilejších je workshop jazzovej improvizácie, kde sa od základov ako blues, prejde k zložitejším formám improvizácie. V oboch prípadoch budeš veľa hrať, počúvať a tvoriť v reálnom čase.

Individuálne hodiny a veľa spoločného hrania

Budeš mať jednu 45 min. hodinu s lektorom podľa tvojho nástroja/spevu či tvojej preferencie. Na hodine môžeš s lektorom rozoberať aj tvoju tvorbu a dostať feedback. Hrať sa bude na nástrojových hodinách, kapelách, no aj kedykoľvek, keď na to budeš mať s novými kamošmi chuť! 

Workshop
kompozície a songwritingu

Pri kompozícii ťa prevedieme procesom skladania hudby a aranžovania v kontexte moderných súčasných žánrov. Dostaneš feedback na svoju tvorbu (ak už nejakú máš) a návod ako na skladbách ďalej pracovať. To isté platí pre workshop songwritingu, kde sa ponoríš do tvorby textu a hudby piesne a získaš cenné tipy ako s písaním začať a ako to dotiahnuť do výslednej podoby piesne. 

Spoločné diskusie

​Spoločne sa budeme venovať aj ďalším zaujímavým témam:

 • Attitude - záleží nie len na tom čo hráme, ale aj ako to hráme a ako sa prezentujeme na pódiu

 • Diskusia o štúdiu hudby v zahraničí 

 • Ako založiť a promovať svoju kapelu

Intenzívne kurzy harmónie a sluchovej analýzy

Prebiehajú každý deň v 3 skupinách rozdelených podľa úrovne účastníkov, kde sa naučíš ako počúvať harmóniu skladby či piesne, ako rozoznávať použité akordy a ich funkcie, ale aj ako tieto poznatky používať v praxi pri kompozícií a inej hudobnej produkcii.

Záverečný koncert účastníkov a lektorov

Každá kapela sa predstaví dvoma skladbami, ktoré účastníci nacvičili či vytvorili pod vedením lektorov. Koncert je otvorený pre verejnosť, aby si mohol svojim rodičom, známym a kamarátom ukázať, ako ťa týždeň na workshope posunul vpred.

Rytmický workshop a zvukársky rýchlokurz

Na rytmickom workshope sa prostredníctvom metódy Baraka Schmoola budeš učiť rytmy Ghany, ktoré sú základom viacerých súčasných hudobných žánrov. Pri rôznych rytmických cvičeniach sa nielen zapotíš, ale aj pri tom zapojíš všetky končatiny! Tešiť sa môžeš aj na zvukársky rýchlokurz, ktorý je už taktiež nevyhnutnou základnou výbavou hudobníka.

Jam Sessions a Open Mic

Každý deň zakončíme spoločnými večernými jam sessions, kde si môžeš zahrať a zaspievať obľúbené skladby. Open Mic je priestor pre tvoju autorskú hudbu, songy či vlastné aranžmány, či už tvoríš do šuplíka alebo pravidelne koncertuješ s vlastnou tvorbou.

Počas letného workshopu budeš zaradený do jednej zo 6 kapiel podľa žánru a nástrojov (jazz, pop, fusion, experimental a dve tvorivé kapely), v ktorých budeš každý deň spolu s ostatnými hrať a tvoriť. Spoločný nacvičený repertoár nakoniec odprezentujete na záverečnom verejnom koncerte. 

prvok 3.png
prvok 3.png
FX2_7733_edited.jpg

CENA WORKSHOPU

prvok 3.png
prvok 3.png

V rámci tejto ceny máš okrem účastníckeho poplatku zabezpečené aj týždňové ubytovanie a celodennú stravu (3x denne) priamo v nádherných priestoroch Kaštieľa v Ostraticiach, kde bude prebiehať letný workshop Za hranice s hudbou.


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať na prihlaska@zahraniceshudbou.sk

stipendium

PRACUJÚCI

​ŠTUDENTI

Zdá sa ti to veľa?

Cena workshopu nepokryje naše reálne náklady a každoročne sme schopní realizovať Letný workshop Za hranice s hudbou len vďaka ďalším grantom a podpore, ktoré celoročne usilovne zháňame, aby sme umožnili čo najviac talentovaným hudobníkom rozvíjať sa a zúčastniť sa nášho hudobného workshopu. Ak ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, budeme ti veľmi vďační ak podporíš našu  prácu aj tým, že zaplatíš viac (reálne náklady na osobu sú 450 Eur).

prvok 10.png
prvok 6.png
prvok 10.png
prvok 6.png

Pozor, počet miest je limitovaný!

Vzhľadom na veľký minuloročný záujem a limitované ubytovacie možnosti Kaštieľa v Ostraticiach odporúčame vyplniť prihlášku čo najskôr a rezervovať si tak svoje miesto na workshope. Platí princíp “first come, first serve”.

 

V prípade naplnenia kapacity pred ukončením oficiálneho prihlasovania (1.6. 2023) si vyhradzujeme právo ukončiť prihlasovanie predčasne. Prihlášku bude možné vyplniť už len ako náhradník.*

 

Vzhľadom na potrebu vyváženého zloženia účastníckych kapiel sú obmedzené miesta pre inštrumentalistov s hlavným nástrojom gitara a klavír (maximálne 8 miest/nástroj). V prípade dosiahnutia kapacity na tieto nástroje ich už v prihláške nebude možné uviesť ako hlavný nástroj iba ako vedľajší.

 

*vyhradzujeme si právo uprednostniť prihlásených z náhradníckeho zoznamu, ak hrajú na základné nástroje nevyhnutné pre zloženie účastníckych kapiel.

MOŽNOSŤ ZÍSKAŤ ŠTIPENDIUM
DO 30. APRÍLA 2023

prvok 3.png
prvok 3-3.png
prvok 3.png

Chceme, aby bol workshop prístupný pre všetkých. Ak by mala byť cena workshopu jediným dôvodom, prečo by si sa neprihlásil/a tak zbystri pozornosť. To, čo má rozhodovať o tvojej účasti je najmä tvoj talent a zanietenosť! 

A preto tento rok udelujeme až 5 štipendií! Ak sa nachádzaš v nepriaznivej finančnej či sociálnej situácii a splníš nasledovné podmienky, možeš získať 1 plné a až 4 polovičné (cena workshopu 195 €) štipendiá.

Ako požiadať o štipendium?

 • Pri vypĺňaní prihlášky zaškrtni možnosť - chcem sa uchádzať o štipendium

 • Do 30.4. pošli na stipendium@zahraniceshudbou.sk nasledovné podklady: 

 

1. Napíš motivačný list alebo nám pošli videonahrávku prečo by si mal/a štipendium dostať práve ty. 

2. Pošli nám nahrávku (môže byť aj midi) alebo video, kde hráš na tvoj nástroj alebo spievaš, či už vlastnú tvorbu alebo cover​. Kvalita audio/video nahrávky nerozhoduje, dôležitý je pre nás obsah.


Nezabudni, tieto materiály nám musíš zaslať najneskôr do polnoci 30.4.2023.

LEKTORI

prvok 3-2.png
IMG_9649.JPG
prvok 3-3.png
Ester Wiesnerová

spev

TL.jpg
prvok 3-2.png
Tomáš Lukáč

gitara

clemens smIMG_6576.jpg
prvok 3-3.png
Clemens Grassmann

bicie

_IMG0292.jpg
prvok 3-2.png
Mária Reháková
DSC_1760.jpg
prvok 3.png
Lenka Molčányiová

flauta

30707916_10156147510463604_1360731770646
prvok 3.png
Tibor Feledi

klavír

saxofón, zobcová flauta

800_0993-Edit.jpg
prvok 3-3.png
Michal Šelep

basgitara, kontrabas

IMG_2865_edited.jpg
prvok 3-2.png
89554791_10222356253999044_6756810161718820864_n.jpeg
prvok 3.png
prvok 10.png

HOSŤ

Sam Knight
Saša Pastorková

saxofón

hosť

KAŽDÝ ÚČASTNÍK ZAŽIJE:

prvok 3.png
prvok 3-3.png
 • 3 workshopy improvizácie alebo songwritingu alebo kompozície

 • 4 hodiny sluchovej analýzy a harmónie v praxi 

 • 1 individuálna hodina s lektorom podľa vlastného výberu 

 • 5 nácvikov kapiel v jednom z 5 žánrov (pop, jazz, fusion, experimental, songwriting)

 • 4 jam sessions a 1 open mic

 • hudobné teambuildingové aktivity

 • 3 workshopy (rytmický workshop, "attitude", založenie a promo kapely)

 • 1 diskusia na tému štúdia hudby v zahraničí

 • 1 skupinová hodina rozdelená podľa tvojho nástroja

 • 1 kolektívna riadená improvizácia

 • záverečný koncert otvorený pre verejnosť

Rozbúšilo sa ti srdce pri predstave zažiť toto všetko? Už sa vidíš v duchu na pódiu na záverečnom koncerte? Mnoho našich bývalých účastníkov opísalo náš letný workshop ako “life changing”. 

 

Aby sa to stalo realitou aj pre teba, treba ešte to najpodstatnejšie - najneskôr do 1. júna 2023 do polnoci vyplniť prihlášku!

Prihláška ti nezaberie viac ako 10 minút - vedz však, že je záväzná a po jej odoslaní, je nutné zaplatiť účastnícky poplatok, alebo požiadať o štipendium. 

 

Tak čo, vidíme sa na Letnom workshope Za hranice s hudbou?

FAQ - Často sa pýtate:

Musím vedieť vo anglicky?

Na workshope budú vyučovať minimálne dvaja zahraniční anglicky hovoriaci lektori, preto je pre teba vhodné ovládať angličtinu aspoň na základnej hovorovej úrovni a orientovať sa v základných hudobných pojmoch v angličtine.

Bude počas workshopu aj priestor na oddych?

Hoci je náš Letný workshop Za hranice s hudbou veľmi intenzívny, v rámci nášho programu myslíme aj na potrebný oddych. V poobedných hodinách, keď napríklad prebiehajú individuálne hodiny, ostatní majú voľno. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na spoločný výlet po okolí.

Kedy sa dozviem výsledky štipendia?

Deadline na odoslanie podkladov pre žiadosť o štipendium je 30.4. Najneskôr do 8.5. vyhodnotíme žiadosti a pošleme ti rozhodnutie. Ak by si štipendium nezískal/a, je už na tebe či sa workshopu napriek tomu zúčastníš. Po rozhodnutí budeš mať 7 kalendárnych dní na zaplatenie účastníckeho poplatku alebo zrušenie prihlášky.

Idem na workshop s kamarátmi. Môžem si vybrať, s kým budem na izbe?

Jasné! Napíš nám jeho/jej/ich meno a priezvisko najneskôr týždeň pred workshopom na email: prihlaska@zahraniceshudbou.sk. Ak je to organizačne možné, vždy sa snažíme zohľadniť preferencie účastníkov. 

Čo ak vyplním prihlášku a nakoniec sa nebudem môcť workshopu zúčastniť?

Ak zrušíš svoju účasť bez udania dôvodu viac ako 30 kalendárnych dní pred workshopom, vrátime ti 50 % výšky účastníckeho poplatku. 29 – 0 kalendárnych dní pred workshopom, účastnícky poplatok už z organizačných príčin, žiaľ, nevraciame. V prípade zrušenia celého workshopu zo strany organizátora ti vrátime plnú sumu. 

Je záverečný koncert verejný?

Áno, záverečný koncert je verejný a môžeš naň pozvať kohokoľvek z tvojej rodiny či priateľov. 

Za finančnú podporu ďakujeme:

peciatka-2.jpg
www.nadaciatatrabanky.sk-ntb-logo-biele-transparent-rgb.png
logoSKF_stvorec.jpg
FLOATING BUTTON LWS vizuál .png
bottom of page