top of page
LWS 2024 web cover 1969 x 820.png

Posuň svoju hudbu na nový level a prihlás sa

na 8. ročník letného hudobného workshopu s top lektormi! 

22. – 27. júl 2024

Učiť ťa budú aktívni hudobníci z brandže s bohatými skúsenosťami, ktorí vyštudovali prestížne svetové hudobné školy ako Berklee College of Music v USA či Guildhall School of Music v Londýne.

Hráš na hudobný nástroj, spievaš alebo skladáš vlastnú hudbu či songy? Chceš posunúť svoje hudobné hranice o level ďalej a načerpať nové poznatky a inšpiráciu, no máš pocit, že nie je kde? Túžiš tvoriť, experimentovať, makať na svojich zručnostiach a rozvíjať sa umelecky v podpornej komunite? Chcel by si nadviazať kontakt s  ľuďmi z hudobného sveta, ktorí by ti pomohli či poradili s ďalšími krokmi?

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedal „áno“, poď s nami na letný hudobný workshop.

Najneskôr do 24. mája 2024 vyplň prihlášku a spoznaj nových ľudí!

Zažiješ jedinečnú atmosféru, ktorú nenájdeš nikde inde na Slovensku. 

PRE KOHO JE WORKSHOP URČENÝ

g127.png
g127.png
g127.png
 • Pre inštrumentalistov, spevákov, songwriterov, skladateľov od 13 do 35 rokov

 • Pre amatérskych hudobníkov, ktorí hrajú v kapelách a aktívne sa venujú hudbe, aj v kombináciách (singer-songwriter / inštrumentalista-skladateľ  a pod.)

 • Polopokročilých a amatérskych hudobníkov, ktorí sa aktívne venujú hudbe (tvoria alebo ovládajú svoj nástroj/hlas aspoň na základnej úrovni)

 • Študentov ZUŠ / konzervatórii / VŠ a pokročilých hudobníkov, ktorí smerujú k profesionálnej kariére

 • Hudobníkov so základmi z klasickej hudby, ktorí chcú objaviť moderné žánre

 • Hudobníkov z popových, jazzových, rockových kapiel a iných zoskupení a speváckych zborov

„Tento týždeň mi v niečom zmenil život, našla som odvahu ísť s vlastnou tvorbou von. Veľmi si vážim, čo všetko ste do toho dali. Ohúrila ma vaša profesionálnosť a vrúcnosť. Ste vzácni ľudia."

„Tento workshop mal úroveň, bol nabitý skvelými poznatkami a skúsenosťami.  Takto ma neposunuli ani roky ZUŠ a iných skúseností. Vďaka za vašu prácu!"

„Tento workshop bol pre mňa life-changing. Ak by to šlo v takomto prostredí byť stále a mať čas na výskum a  individuálnu prácu na svojich zručnostiach, na robenie hudby, robil by som to stále."

LW_ZHSH2023_121.jpg

Za 6 intenzívnych hudobných dní so slovenskými a zahraničnými lektormi v nádherných priestoroch Kaštieľa v Ostraticiach zažiješ náš unikátny vzdelávací program, navrhnutý podľa vzoru prestížnych zahraničných hudobných škôl.

PROGRAM LETNÉHO WORKSHOPU

g127.png
g127.png
g127.png
Workshop 
improvizácie

Rozdelené do dvoch skupín. Ak si začiatočník, naučíme ťa základy improvizácie, ako sa jej nebáť a ako sa v nej zlepšovať. Pre pokročilejších je workshop jazzovej improvizácie, kde sa od základov ako blues, prejde k zložitejším formám improvizácie. V oboch prípadoch budeš veľa hrať, počúvať a tvoriť v reálnom čase.

Individuálne hodiny a veľa spoločného hrania

Budeš mať jednu 45 min. hodinu s lektorom podľa tvojho nástroja/spevu či tvojej preferencie. Na hodine môžeš s lektorom rozoberať aj tvoju tvorbu a dostať feedback. Hrať sa bude na nástrojových hodinách, kapelách, no aj kedykoľvek, keď na to budeš mať s novými kamošmi chuť! 

Workshop
kompozície a songwritingu

Pri kompozícii ťa prevedieme procesom skladania hudby a aranžovania v kontexte moderných súčasných žánrov. Dostaneš feedback na svoju tvorbu (ak už nejakú máš) a návod ako na skladbách ďalej pracovať. To isté platí pre workshop songwritingu, kde sa ponoríš do tvorby textu a hudby piesne a získaš cenné tipy ako s písaním začať a ako to dotiahnuť do výslednej podoby piesne. 

Workshopy a diskusie

Poobedia budú obsahovať rôzne krátke inšpirarívne workshopy a diskusie na nasledovné témy:

 • Domáce nahrávanie (ako nahrať single z obývačky)

 • Diskusia o štúdiu hudby v zahraničí

 • Ako založiť a promovať svoju kapelu

 • Rymický workshop

 • Zvukársky rýchlokurz

Intenzívne kurzy harmónie a sluchovej analýzy

Prebiehajú každý deň v 3 skupinách rozdelených podľa úrovne účastníkov, kde sa naučíš ako počúvať harmóniu skladby či piesne, ako rozoznávať použité akordy a ich funkcie, ale aj ako tieto poznatky používať v praxi pri kompozícií a inej hudobnej produkcii.

Záverečný koncert účastníkov a lektorov

Každá kapela sa predstaví dvoma skladbami, ktoré účastníci nacvičili či vytvorili pod vedením lektorov. Koncert je otvorený pre verejnosť, aby si mohol svojim rodičom, známym a kamarátom ukázať, ako ťa týždeň na workshope posunul vpred.

Kapely

Počas letného workshopu budeš zaradený do jednej zo 6 kapiel podľa žánru a nástrojov (jazz, pop, fusion, experimental, world music a tvorivá kapela). S kapelou budete skúšať každý deň pod vedením jedného z lektorov, naučíš sa ako sa zohrať s inými hudobníkmi, nový repertoár, ako tvoriť aranžmány a spoločné vlastné skladby. Spoločný nacvičený repertoár nakoniec odprezentujete na záverečnom verejnom koncerte. 

Jam Sessions a Open Mic

Každý deň zakončíme spoločnými večernými jam sessions, kde si môžeš zahrať a zaspievať obľúbené skladby. Open Mic je priestor pre tvoju autorskú hudbu, songy či vlastné aranžmány, či už tvoríš do šuplíka alebo pravidelne koncertuješ s vlastnou tvorbou.

LW_ZHSH2023_groups007.jpg

CENA WORKSHOPU

g127.png
g127.png

V cene kurzu je zahrnuté:

 • 3 workshopy improvizácie, songwritingu alebo kompozície 

 • 3 workshopy (rytmický workshop, domáce nahrávanie, založenie a promo kapely)

 • 4 hodiny sluchovej analýzy a harmónie v praxi 

 • 1 diskusia na tému štúdia hudby v zahraničí

 • 1 individuálna hodina s lektorom podľa vlastného výberu

 • 1 skupinová hodina rozdelená podľa tvojho nástroja

 • 1 kolektívna riadená improvizácia

 • 5 nácvikov kapiel v jednom zo 6 žánrov (pop, jazz, fusion, experimental, world music, songwriting)

 • 4 jam sessions a 1 open mic

 • teambuildingové aktivity

 • záverečný koncert otvorený pre verejnosť


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať na prihlaska@zahraniceshudbou.sk

PRACUJÚCI

​ŠTUDENTI

Ubytovanie a stravu si zabezpečuje každý účastník alebo jeho zákonný zástupca sám. V spolupráci s naším združením ponúka Penzión Harmónia Ostratice zľavu pre našich účastníkov. Ak máte o ubytovanie a stravu záujem, zakliknite túto možnosť pri prihlasovaní. Za služby sa platí na mieste pri registrácii.

 

ZĽAVA v Penzióne Harmónia Ostratice
 

Ubytovanie: 5 nocí (22.7. -27.7.2024) – cena 115 €

Strava: cena 99 € zahŕňa tieto jedlá:

 • 22.7. - večera

 • 23.7. - raňajky, obed, večera

 • 24.7. - raňajky, obed, večera

 • 25.7. - raňajky, obed, večera

 • 26.7. - raňajky, obed, večera

 • 27.7. - raňajky, obed
   

Pozor, kapacita Penziónu Harmónia je nižšia ako kapacita nášho workshopu. 15 účastníkov z celkovej kapacity 50 si bude musieť zabezpečiť ubytovanie mimo Ostratíc. Prihlasovanie ubytovania funguje na princípe - kto prvý príde, prvý berie.

 

 

 

 

 

 

g87.png

UBYTOVANIE A STRAVA

g127.png
g127.png

Zdá sa ti to veľa?

Cena workshopu nepokryje naše reálne náklady a každoročne sme schopní realizovať Letný workshop Za hranice s hudbou len vďaka ďalším grantom a podpore, ktoré celoročne usilovne zháňame, aby sme umožnili čo najviac talentovaným hudobníkom rozvíjať sa a zúčastniť sa nášho hudobného workshopu. Ak ti to tvoja finančná situácia dovoľuje, budeme ti veľmi vďační, ak podporíš našu prácu aj tým, že zaplatíš viac. Reálne náklady workshopu na osobu sú 450 €.

Pozor, počet miest je limitovaný!

 

Vzhľadom na veľký minuloročný záujem a limitované ubytovacie možnosti Kaštieľa v Ostraticiach odporúčame vyplniť prihlášku čo najskôr a rezervovať si tak svoje miesto na workshope. Platí princíp „first come, first serve“.

 

V prípade naplnenia kapacity pred ukončením oficiálneho prihlasovania (24.5.2024) si vyhradzujeme právo ukončiť prihlasovanie predčasne. Prihlášku bude možné vyplniť už len ako náhradník.*

 

Vzhľadom na potrebu vyváženého zloženia účastníckych kapiel sú obmedzené miesta pre inštrumentalistov s hlavným nástrojom gitara a klavír (maximálne 8 miest/nástroj). V prípade dosiahnutia kapacity na tieto nástroje ich už v prihláške nebude možné uviesť ako hlavný nástroj iba ako vedľajší.

 

*Vyhradzujeme si právo uprednostniť prihlásených z náhradníckeho zoznamu, ak hrajú na základné nástroje nevyhnutné pre zloženie účastníckych kapiel.

MOŽNOSŤ ZÍSKAŤ ŠTIPENDIUM
DO 22. APRÍLA 2024

g127.png
g127.png
g127.png

Chceme, aby bol workshop prístupný pre všetkých. Ak by mala byť cena workshopu jediným dôvodom, prečo by si sa neprihlásil/a tak zbystri pozornosť. To, čo má rozhodovať o tvojej účasti je najmä tvoj talent a zanietenosť! 

A preto tento rok udeľujeme až 5 štipendií! Ak sa nachádzaš v nepriaznivej finančnej či sociálnej situácii a splníš nasledovné podmienky, možeš získať jedno z našich štipendií. Štipendium sa vzťahu na cenu workshopu, čiže 175 € pre študenta a 225 € pre dospelého.

LW_ZHSH2023_groups008.jpg
LW_ZHSH2023_groups011.jpg

Ako požiadať o štipendium?

Ak sa chceš uchádzať o štipendium, budeme od teba požadovať po vyplnení prihlášky ešte nasledovné podklady: ​

1. Napíš motivačný list alebo nám pošli videonahrávku prečo by si mal/a štipendium dostať práve ty.
2. Pošli nám nahrávku (môže byť aj midi) alebo video, kde hráš na tvoj nástroj alebo spievaš, či už vlastnú tvorbu alebo cover​.

 

Tieto materiály nám prosím pošli na mail stipendium@zahraniceshudbou.sk najneskôr do polnoci 22.04.2024.

Viac informácii o počte a rozsahu štipendií nájdeš na našej stránke https://www.zahraniceshudbou.sk/letny-workshop.

LEKTORI

g127.png
g127.png
clemens smIMG_6576_edited.jpg
Clemens Grassmann

bicie

IMG_9649_edited.jpg
g127.png
Ester Wiesnerová

spev

TL_edited.jpg
g127.png
Tomáš Lukáč

gitara

g127.png
IMG_2865_edited_edited.jpg
Sam Knight

saxofón

_IMG0292_edited.jpg
g127.png
Mária Reháková

flauta

800_0993-Edit_edited.jpg
g127.png
Michal Šelep

basgitara, kontrabas

DSC_1760_edited.jpg
g127.png
Lenka Molčányiová

saxofón, zobcová flauta

g127.png
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

klavír

 

Viac o našich lektoroch nájdeš tu.

LW_ZHSH2023_groups016.jpg
LW_ZHSH2023_groups025.jpg

KAŽDÝ ÚČASTNÍK ZAŽIJE:

g87.png
g87.png
 • 3 workshopy improvizácie, songwritingu alebo kompozície

 • 4 hodiny sluchovej analýzy a harmónie v praxi 

 • 1 individuálna hodina s lektorom podľa vlastného výberu 

 • 5 nácvikov kapiel v jednom zo 6 žánrov (pop, jazz, fusion, experimental, world music, songwriting)

 • 4 jam sessions a 1 open mic

 • hudobné teambuildingové aktivity

 • 3 workshopy (rytmický workshop, domáce nahrávanie, založenie a promo kapely)

 • 1 diskusia na tému štúdia hudby v zahraničí

 • 1 skupinová hodina rozdelená podľa tvojho nástroja

 • 1 kolektívna riadená improvizácia

 • záverečný koncert otvorený pre verejnosť

Rozbúšilo sa ti srdce pri predstave zažiť toto všetko? Už sa vidíš v duchu na pódiu na záverečnom koncerte? Mnoho našich bývalých účastníkov opísalo náš letný workshop ako “life changing”. 

 

Aby sa to stalo realitou aj pre teba, treba ešte to najpodstatnejšie – najneskôr do 24. mája 2024 do polnoci vyplniť prihlášku!

Prihláška ti nezaberie viac ako 10 minút – vedz však, že je záväzná a po jej odoslaní, je nutné zaplatiť účastnícky poplatok, alebo požiadať o štipendium. 

 

Tak čo, vidíme sa na Letnom workshope Za hranice s hudbou?

FAQ – často sa pýtate

1

Musím vedieť po anglicky?

Na workshope budú vyučovať minimálne dvaja zahraniční anglicky hovoriaci lektori, preto je pre teba vhodné ovládať angličtinu aspoň na základnej hovorovej úrovni a orientovať sa v základných hudobných pojmoch v angličtine. Lektori sú ale maximálne zhovievaní a ochotní poradiť naozaj v čomkoľvek, takže sa vôbec nemusíš obávať. 

2

Kedy sa dozviem výsledky štipendia?

Deadline na odoslanie podkladov pre žiadosť o štipendium je 22.4. Najneskôr do 30.4. vyhodnotíme žiadosti a pošleme ti rozhodnutie. Ak by si štipendium nezískal/a, je už na tebe či sa workshopu napriek tomu zúčastníš. Po rozhodnutí budeš mať 7 kalendárnych dní na zaplatenie účastníckeho poplatku alebo zrušenie prihlášky.

3

Čo ak vyplním prihlášku a nakoniec sa nebudem môcť workshopu zúčastniť?

Ak zrušíš svoju účasť bez udania dôvodu viac ako 30 kalendárnych dní pred workshopom, vrátime ti 50 % výšky účastníckeho poplatku. 29 – 0 kalendárnych dní pred workshopom, účastnícky poplatok už z organizačných príčin, žiaľ, nevraciame. V prípade zrušenia celého workshopu zo strany organizátora ti vrátime plnú sumu. 

4

Bude počas workshopu aj priestor na oddych?

Hoci je náš Letný workshop Za hranice s hudbou veľmi intenzívny, v rámci nášho programu myslíme aj na potrebný oddych. V poobedných hodinách, keď napríklad prebiehajú individuálne hodiny, ostatní majú voľno. Okrem toho sa môžeš tešiť aj na spoločný výlet po okolí. Veľa sa naučíš a spoznáš nových ľudí.

5

Je záverečný koncert verejný?

Áno, záverečný koncert je verejný a každoročne sa naň príde pozrieť množstvo ľudí. Všetkých účastníkov zároveň povzbudzujeme v tom, aby naň pozvali kohokoľvek zo svojej rodiny či priateľov. Ak teda máš v blízkom okolí ľudí, ktorých by zaujímal alebo by sa chceli v jeden krásny letný večer zabaviť s tebou, určite ich pozvi.

6

Ako je počas workshopu vyriešená strava a ubytovanie?

Ubytovanie a stravu si zabezpečuje každý účastník alebo jeho zákonný zástupca sám. V spolupráci s naším združením ponúka Penzión Harmónia Ostratice zľavu pre našich účastníkov. Ak máte o ubytovanie a stravu záujem, zakliknite túto možnosť pri prihlasovaní. Za služby sa platí na mieste pri registrácii.

Za finančnú podporu ďakujeme:

FPU_logo2_cierne.jpeg
tatrabanka.jpeg
LWS 2024 floating button 500x500png.png
bottom of page