top of page
web 2.png

 ZA HRANICE S HUDBOU: LETNÝ WORKSHOP 2021

26. - 31. JÚL 2021

KAŠTIEĽ V IVANKE PRI DUNAJI

POSUŇ S NAMI HRANICE SVOJICH HUDOBNÝCH ZRUČNOSTÍ

kruh.png

ZAŽI TVORIVÚ ATMOSFÉRU

ružové.png
kruh.png

SPOZNAJ NOVÝCH SUPER ĽUDÍ 

modré.png
kruh.png

 INŠPIRUJ SA VÝNIMOČNÝMI LEKTORMI

NA ČO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

ružové.png
INTENZÍVNE KURZY HARMÓNIE A SLUCHOVEJ ANALÝZY
rozdelené do 3 stupňov
(začiatočník - miere pokročilý -  pokročilý)

Naučíš sa ako počúvať harmóniu skladby či piesne, rozoznávať  akordy a ich funkcie a ako ich používať v praxi pri kompozícií.

KREATÍVNE WORKSHOPY KOMPOZÍCIE A IMPROVIZÁCIE
rozdelené do 3 skupín, podľa žánru a prístupu

Spoločne budeme rozvíjať hudobné nápady nielen na papieri ale aj za nástrojom alebo aj úplne nevšedne.

INDIVIDUÁLNA HODINA S LEKTORMI
podľa nástroja alebo vlastného výberu
 • Ester Wiesnerová

 • Mária Reháková

 • Lenka Molčányiová

 • Tibor Feledi

 • Michal Šelep

 • Jakub Valíček

 • Tomáš Lukáč

 • Sam Knight

spev

priečna flauta

saxofón, zobcová flauta

klavír

kontrabas, basgitara

bicie

gitara

saxofón

VEĽA SPOLOČNÉHO HRANIA
 • Skupinové nástrojové hodiny​

 • Kapely (pop, jazz, fusion, experimental, songwriting)

 • Jam sessions

 • Conduction - kolektívna riadená improvizácia 

PREDNÁŠKY A DISKUSIE NA ZAUJÍMAVÉ TÉMY
 • Hudobný manažment

 • Zvuková syntéza

 • Ako cvičiť?

 • Soul Farm

 • O štúdiu v zahraničí

Ela Tolstová & Katja Thalerová

Tibor Feledi

Tibor Feledi

Sam Knight

všetci lektori

ZÁVEREČNÝ KONCERT ÚČASTNÍKOV A LEKTOROV

Každá kapela sa predstaví dvoma skladbami, ktoré nacvičili počas workshopu pod vedením lektorov. Koncert je otvorený pre verejnosť, aby si mohol svojim rodičom, známym a kamarátom ukázať, ako ťa týždeň plný hudby a tvorivej práce v komunite inšpiratívnych ľudí posunul vpred.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

modré.png
MIESTO A UBYTOVANIE

Workshop sa bude odohrávať v nádherných priestoroch Kaštieľa v Ivanke pri Dunaji.

STRAVA

V rámci účastníckeho poplatku budeš mať zabezpečenú stravu na celý deň.

PRIHLASOVANIE

Cena za 6-dňový workshop (vrátane ubytovania a celodennej stravy): 255 €

V prípade zrušenia podujatia organizátorom (z dôvodu prebiehajúcej pandémie COVID-19) ti bude vrátený poplatok v plnej výške. 

V prípade konania workshopu organizátor zabezpečí dodržiavanie všetkých platných opatrení v súvislosti s COVID-19. 

Na workshop sa môžu prihlasovať hudobníčky a hudobníci od 13 do 35 rokov.

Momentálne máš možnosť zakúpiť si samostatnú vstupenku na prednášku Hudobný management v hodnote 7 eur.

V prípade záujmu nás kontaktuj cez e-mail: registracia@zahraniceshudbou.sk.

Letný workshop 2021 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Tešíme sa na Teba! 

HARMONOGRAM
modré.png
Snímka obrazovky 2021-07-26 093304.png
kruh.png
Anchor 1

LEKTORI

ružové.png
IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. S autorskou hudbou koncertovala na Panama Jazz Festival, EUROJAZZ Festival (Mexico City), alebo v Smalls Jazz Club (NYC). Ako skladateľka a aranžérka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Lucianu Souzu. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA, viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Guatemale a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music a New England Conservatory v Bostone.

ružové.png
Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu "Maria & James s Britským" gitaristom James Maltby, so sextetom "Topoľana", ktoré hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní. Na jeseň 2019 absolvovala Československé turné s týmto projektom, v rámci ktorého vystúpili aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež v roku 2019 získala miesto v  presížnom anglickom big bande "National Youth Jazz Orchestra", s ktorým absolvovala viaceré turné po Anglicku, Nemecku a Holandsku. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

_IMG0292.jpg
modré.png
DSC_1760.jpg
Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

modré.png
Tomáš Lukáč

Gitarista žijúci a pôsobiaci v nemeckom Mníchove. Absolvoval bakalárske štúdium jazzovej gitary na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz a magisterské štúdium na Hochschule für Musik und Theater München u renomovaného gitaristu Peter O'Mara. Tomáš koncertoval a nahrával v niekoľkých krajinách, a podieľal sa na rôznych projektoch v oblasti jazzu, popu, či muzikálov. Hral alebo nahrával s Robben Ford (USA), Jim Rotondi (USA), Jürgen Neudert (GER), Guido May (GER) a.i. Ako skladateľ a leader vlastného projektu Tomas Lukac Group sa úspešne zúčastnil viacerých medzinárodných súťaží (Kurt Maas Jazz Award 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017, Jazz Start Up 2017). Začiatkom roka 2021 vydal debutový album 'Heart-Shaped – Music of Kurt Cobain' venovaný hudbe kapely Nirvana, ktorý nahral v Bavorsku, a podieľali sa na ňom hudobníci z USA, Nemecka, Rakúska, Grécka, a Číny.

TL.jpg
ružové.png
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

ružové.png
Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
modré.png
23843437_10212831263648375_3810508893479
Jakub Valíček

Bubeník a pedagóg. Hudbe sa intenzívnejšie začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil miestnych väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích najprv na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Práve tam mal možnosť spolupracovať s hudobníkmi ako Radovan Tariška, Stanislav Palúch, Milo Suchomel, Róbert Ragan, Klaudius Kováč, Ľuboš Šrámek a iní. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Birmingham Conservatoire. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov  s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Jeff Ballard, Kenny Garrett, Joe Lovano, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, Soweto Kinch, Greg Osby, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe inšpirovanej interpretmi ako Wayne Shorter, John Coltrane, McCoy Tyner a ďalší. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov (Alan Bartuš Trio, Blues Rules, a.h. Ľubo Gašpar Cimbal project, a.h. Especias, atď). 

modré.png

HOSTIA

ružové.png
IMG_2865_edited.jpg
Sam Knight

Saxofonista Sam Knight ukončil bakalárske štúdium na prestížnej londýnskej Guildhall School of Music and Drama v roku 2018. Odvtedy sa okrem saxofónu venuje aj komponovaniu, nahrávaniu a hudobnej produkcii v britskej indie kapele The Goodbye Look. Ďalšie projekty, ktorých je súčasťou sú jazzový quintet The Pucciarelli Group, jazz-rocková kapela Elephant Talk a Topoľana, ktorá spája slovenský folklór s jazzom. V spolupráci s francúzskym skladateľom Clement Duchene vytvorili počas pandémie 15-členný online jazzový orchester, s ktorým plánujú turné keď to opatrenia budú dovoľovať. Absolvoval početné koncertné šnúry, napr. vo Švajčiarsku s blues-rockovým umelcom Felix Rabín, alebo v jazzových kluboch v južnom Taliansku s ‘The Pucciarelli Group’. Doma v UK koncertoval v najznámejších jazzových kluboch napr. The Vortex, Pizza Express Jazz Club, alebo The Royal Festival Hall.

modré.png
Ela Tolstova

Skladateľka a manažérka kapely Tolstoys začala komponovať hudbu už vo veľmi skorom veku. V rámci mentoringového programu LEAF TalentGuide ako 16-ročná napísala prvú autorskú pieseň Right Choice a v októbri 2015 založila kapelu Tolstoys.  Má za sebou koncerty na najväčších lokálnych festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava, ale aj v zahraničí na festivaloch MENT Ljubljana, Waves Vienna či Eurosonic Noorderslag.  Ela vyštudovala hudobný manažment a dramaturgiu na bratislavskej VŠMU a momentálne je prijatá a pripravuje sa na magisterské štúdium kompozície populárnej hudby na prestížnej BIMM Institute Berlin. Jej aktivity si všimol aj časopis Forbes, ktorý ju v roku 2018 zaradil do svojho rebríčku "Forbes 30 pod 30" - 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov.

49735090_10212383120006856_4410774663865565184_o.jpg
ružové.png
_D1A0581.jpg
Katja Thalerová

Vyštudovala som Divadelný manažment na VŠMU. V súčasnosti bookujem kapelu Tolstoys a aj manažment a booking pre kapelu Genuine Jacks. Celoročne pracujem pre LALA Slovak Music Export a hudobný showcaseový Sharpe festival & conference. V práci mám rada medzižánrové prieniky, preto participujem aj na festivale animovaných filmov Fest Anča alebo spolupracujem s tanečným zoskupením Nový Priestor, s ktorým v súčasnosti pripravujeme uvedenie nemecko-slovenského koprodukčného predstavenia. Práca v umeleckom prostrední ma napĺňa. V rámci medzinárodných skúseností som absolvovala polročnú stáž ako inšpicientka v štátnej opere Lisabon a polročnú stáž v berlínskej bookingovej agentúre Direct Booking / Listen booking. Pravidelne sa zúčastňujem ako delegát hudobných showcaseových festivalov v Európe, napríklad ESNS v Holandsku,  Ment v Slovinsku, Waves Vienna v Rakúsku, Nouvelle Prague v Českej republike a ďalšie.

modré.png
bottom of page