© 2020 Za hranice s hudbou

Túžiš posunúť hranice svojich hudobných zručností?


Zaži tvorivú atmosféru v komunite skvelých mladých ľudí pri zdieľaní vedomostí,

skúseností a osobných príbehov od výnimočných lektorov!
 

NA ČO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

Improvizácia

Písanie vlastných piesní a textov

Kompozícia

Harmónia a akordické značky

Domáce nahrávanie a produkcia

Rytmus

Ako naplno počúvať

Ako produktívne cvičiť

Kolektívna riadená improvizácia

David Dorůžka (gitara) - CZ 

Sam Knight (saxofón) - UK

Ester Wiesnerová (spev, song-writing)

Mária Reháková (priečna flauta)

Tibor Feledi (klavír)

Michal Šelep (kontrabas a basgitara)

 

Juraj Šušaník (bicie)

ÚČASTNÍCKY POPLATOK

Základná suma: 115

Snažíme sa spraviť workshop dostupným pre každého.

Preto je základná suma workshopu oveľa nižšia ako naše reálne náklady.

Ak Ti však finančná situácia dovoľuje k základnej sume niečo pridať (25€/ 35€/ 50€/ …),

získaš ako bonus workshopové tričko a pomôžeš nám pokryť reálne náklady a spraviť workshop udržateľnejším. 

Deadline na prihlásenie je 1.6.2020.

MIESTO A UBYTOVANIE

Workshop sa bude odohrávať v inšpiratíivnych priestoroch Kaštieľa v Ivanke pri Dunaji.

 

Počas workshopu je možnosť ubytovania priamo v kaštieli v cene 45€.

Taktiež ponúkame možnosť bez ubytovania

(Kaštieľ je vzdialený cca 30 min autom od Bratislavy.)

STRAVA

V prípade záujmu vieme zabezpečiť celodennú teplú stravu za poplatok 7€ /deň.

Ako alternatíva je dispozícií je kuchynka s chladničkou a obchod vzdialený 3 min.

ORIENTAČNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM

09:00 - 10:30    workshop 

10:45 - 12:45    individuálne hodiny

12:45 - 13:45    obed

13:45 - 14:45    oddych

14:45 - 15.45    Prednáška/diskusia

16:00 - 17:00    workshop

17:30 - 19:30    kapely

19:30 - 20:15    večera

20:30 - 22:30    jam session

 

ZAHRANIČNÍ HOSTIA

Gitarista a skladateľ David Dorůžka je jednou z vedúcich osobností českej jazzovej scény. Je aktívnym profesionálnym hudobníkom od svojich štrnástich rokov a má za sebou vystúpenia na prestížnych festivaloch a v kluboch po celom svete, spolupráce s mnohými svetovými menami a dlhodobé pobyty v metropolách ako New York či Paríž. Študoval skladbu a improvizáciu na Berklee College of Music v Bostone u profesorov ako Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a mal tiež príležitosť učiť sa od hudobníkov ako Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Dorůžka je nositeľom štyroch ocenení Anděl za Jazzový album roku vrátane jeho najnovšieho albumu ,,Autumn Tales’’ z roku 2016, ktorý bol označený publicistami za ,,majstrovské dielo‘‘. V poslednom období bol Dorůžka zaneprázdnený koncertovaním po Európe. Do svojho nového tria si prizval dvoch veľmi nádejných mladých hudobníkov súčasnej česko-slovenskej scény: kontrabasistu Petra Kormana a bubeníka Mareka Urbánka. Dorůžka je okrem výnimočného hudobníka a skladateľa aj skvelým pedagógom. Momentálne vyučuje na troch hlavných českých školách, ktoré majú zameranie aj na jazzovú interpretáciu: HAMU a VOŠ J.Ježka v Prahe a JAMU v Brne.

Britský saxofonista, skladateľ, banleader a producent. Sam vyštudoval jazz na prestížnej Guildhall School of Music & Drama, kde študoval so svetozmánymi jazzovými saxofonistami ako Jean Toussaint (The Jazz Messengers), Ben Wendel, Julian Siegel a.i. Taktiež študoval hudobnú produkciu a nahrávanie s producentom Jimom Knightom.

Teraz je súčasťou rôznych projektov v širokom spektre žánrov. Vedie vlastnú jazzovú kapelu “Sam Knight Quintet”, kde hrajú jeho autorskú tvorbu, je producérom a aranžérom pre Bristkú pop-rockovú kapelu “The Goodbye Look”, pôsobí ako sideman pre talianskeho jazzového gitaristu Giuseppe Pucciarelli a tiež je súčasťou jazz/folkovej kapely Topoľana.

Pravidelne koncertuje v Londýne a okolí. Tiež bol na turné s rôznymi umelcami ako Félix Rabin (blues/rockový gitarista), Carolina Alabau (speváčka, skladateľka), Mária Reháková (flautistka) v rôznych európskych krajinách (Španielsko, Taliansko, Švajčiarsko, Slovensko, Česko a.i.).

LEKTORI

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. Ako skladateľka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Johna Pattituciho. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA a viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Mexiku a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music v Bostone a študentkou New England Conservatory. Na oboch školách získala štipendium. Pred sebou má ešte posledný ročník magisterského štúdia.

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu Maria & James s Britským gitaristom James Maltby, so sextetom Topoľana, ktorý hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní a taktiež s presížnym big bandom mladých National Youth Jazz Orchestra, ktorého je stálou členkou. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

Bubeník a pedagóg. Hudbe sa intenzívnejšie začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil miestnych väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích najprv na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Práve tam mal možnosť spolupracovať s hudobníkmi ako Radovan Tariška, Stanislav Palúch, Milo Suchomel, Róbert Ragan, Klaudius Kováč, Ľuboš Šrámek a iní. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Birmingham Conservatoire. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov  s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Jeff Ballard, Kenny Garrett, Joe Lovano, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, Soweto Kinch, Greg Osby, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe inšpirovanej interpretmi ako Wayne Shorter, John Coltrane, McCoy Tyner a ďalší. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov (Alan Bartuš Trio, Blues Rules, a.h. Ľubo Gašpar Cimbal project, a.h. Especias, atď).