top of page

Túžiš posunúť hranice svojich hudobných zručností?

Zaži intenzívny týždeň plný hudby: zdieľania vedomostí, skúseností a osobných príbehov od výnimočných lektorov a známych hudobných osobností slovenskej a českej hudobnej scény.

Tento rok sa na Teba tešíme netradične U TEBA DOMA.

Všetky workshopy, kapely, masterclass a koncerty sa uskutočnia cez ONLINE platformy Zoom a Facebook Live. 

NA ČO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

intenzívne kurzy
na zaujímavé témy
v rôznych leveloch 
od začiatočníkov po pokročilých

Harmónia a akordické značky

Písanie vlastných piesní a textov

Kompozícia

Improvizácia

Harmónia v praxi/Sluchová analýza

individuálne
hodiny s lektormi
podľa nástroja alebo vlastného výberu

Ester Wiesnerová

Mária Reháková

Lenka Molčányiová

Andrej Urminský

Tibor Feledi

Michal Šelep

Jakub Valíček

spev

priečna flauta

saxofón, zobcová flauta

gitara

klavír

kontrabas, basgitara

bicie

so špeciálnymi hosťami
hviezdy slovenskej a českej hudobnej scény sa s Tebou podelia o tajomstvá svojej tvorby, úspechov a hudobného života
masterclass

Billy Barman

David Dorůžka

Zuzana Mikulcová

Pjoni (Jonatán Pastirčák)

slovenská alternatívna rocková kapela

svetoznámy jazzový gitarista

pop/soul speváčka a textárka

producent a skladateľ

kapely
skladanie a/alebo nahrávanie
spoločnej piesne a videoklipu

Pop

Jazz

Experimentálna hudba

Folk/modálna hudba

Koncerty a diskusie
každovečerné verejné koncerty cez Facebook Livestream

5 koncertov:

3 x koncert lektorov

1 x exkluzívny koncert Davida Dorůžku

1 x koncert účastníkov (výtvory z kapiel)

HARMONOGRAM

Screenshot 2020-05-14 at 13.34.01.png
Screenshot 2020-05-14 at 13.19.16.png

ÚČASTNÍCKY POPLATOK

Plná účasť: 70€

Iba masterclass: 7€/jedna, 20€/všetky

Snažíme sa aby bolo hudobné vzdelanie dostupné pre každého, a preto je

suma workshopu oveľa nižšia ako naše reálne náklady.

 

Ak Ti Tvoja finančná situácia dovoľuje zaplatiť o niečo vyššiu sumu, pomôžeš nám pokryť reálne náklady a urobiť workshop udržateľnejším.

Ak pridáš 25€ a viac, dostaneš za to ako bonus originálne workshopové tričko

Deadline na prihlásenie je 17.6.2020.

ŠPECIÁLNI HOSTIA

BB-DychajObrazy_byLousyAuber-5.jpg
Billy Barman

Billy Barman je jedna z najpopulárnejších alternatívnych kapiel Slovenska. Všetky pochybnosti o tom vyvracia až 6 víťazstiev vo viacerých kategóriách Radio_Head Awards od Rádia_FM, počnúc nováčikom a zároveň koncertnou kapelou roka 2009 až k oceneniu singel roka 2019, ktorým sa stala pieseň "Doba Doba".

www.billybarman.sk

David Dorůžka

Gitarista a skladateľ David Dorůžka je jednou z vedúcich osobností českej jazzovej scény. Je aktívnym profesionálnym hudobníkom od svojich štrnástich rokov a má za sebou vystúpenia na prestížnych festivaloch a v kluboch po celom svete, spolupráce s mnohými svetovými menami a dlhodobé pobyty v metropolách ako New York či Paríž. Študoval skladbu a improvizáciu na Berklee College of Music v Bostone u profesorov ako Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a mal tiež príležitosť učiť sa od hudobníkov ako Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Dorůžka je nositeľom štyroch ocenení Anděl za Jazzový album roku vrátane jeho najnovšieho albumu ,,Autumn Tales’’ z roku 2016, ktorý bol označený publicistami za ,,majstrovské dielo‘‘. V poslednom období bol Dorůžka zaneprázdnený koncertovaním po Európe. Do svojho nového tria si prizval dvoch veľmi nádejných mladých hudobníkov súčasnej česko-slovenskej scény: kontrabasistu Petra Kormana a bubeníka Mareka Urbánka. Dorůžka je okrem výnimočného hudobníka a skladateľa aj skvelým pedagógom. Momentálne vyučuje na troch hlavných českých školách, ktoré majú zameranie aj na jazzovú interpretáciu: HAMU a VOŠ J.Ježka v Prahe a JAMU v Brne.

Foto_Dominik_Janovsky4.jpg
Zuzana Mikulcová

Pochádza z Rimavskej Soboty, vyštudovala Pražské konzervatórium a VŠMU v Bratislave. Žánrovo autorský projekt speváčky Zuzany Mikulcovej spája slovenské texty s pop-soulom a s prvkami elektronickej hudby. Koncom roka 2018 vydala svoj druhý album “Dievča”, na ktorom spolupracovala s producentom a gitaristom Andrejom Hruškom. Album sa dostal do výberu 50 najlepších albumov za rok 2018 podľa redakcie hudba.sk a do vyberu 25 najlepších slovenských albumov za rok 2018 podľa redakcie newmodelradio.sk. Album vyšiel s podporou Fondu na podporu umenia. Zuzana spolu s kapelou vystúpila ako predskokanka Lise Simone a José Jamesovi v Slovenskom rozhlase a Jamesovi Bluntovi v NTC. Účinkovala na vystúpeniach Peter Lipa - 75 rokov v plnom nasadení, oceňovanie Via Bona Nadácie Pontis, v televíznych reláciách Advent 2016 na Rtvs, Legendy popu, Zlaté časy a ako hudobný hosť vystúpila v relácií Trochu inak v SND a iné. V roku 2010 sa stala „Novou tvárou slovenského jazzu“. 

jonatan_pastircak_london_2013_by_tereza_
Pjoni (Jonatán Pastirčák)

Producent, hudobník a skladateľ filmovej hudby, vystupujúci pod pseudonymami Isama Zing a Pjoni pôsobí na československej hudobnej scéne už vyše 15 rokov. Vo svojich 10 rokoch založil duo Tucan, s producentom Adamom Matejom (Ink Midget). Neskôr vytvorili elektronický projekt Ink Midget & Pjoni, ktorý vyústil do ich sólových dráh. V súčasnosti okrem svojich performance, hráva aj s pesničkárkou Katarzia, s ktorou sa stretli pri spolupráci na hudbe do divadelnej hry pre SND, Antigona. Jonatan sa v posledných rokoch podieľal na produkcii mnohých výrazných albumov na českej a slovenskej scéne, ako napríklad Zvíře jménem podzim – Září, Zrní – Nebeský klid, Katarzia – Antigona a na jej poslednom albume Celibát. Skomponoval hudbu do filmov Špina, V Síti, Mečiar a ďaľších. Zároveň je autorom viacerých audiovizuálnych inštalácií, v spolupráci s vizuálnych géniom Janom Šickom. Pod pseudonymom Isama Zing bol súčasťou medzinárodnej platfromy pre experimentálnu hudbu

a nové médiá: Shape platform.

Anchor 1

LEKTORI

IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. S autorskou hudbou koncertovala na Panama Jazz Festival, EUROJAZZ Festival (Mexico City), alebo v Smalls Jazz Club (NYC). Ako skladateľka a aranžérka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Lucianu Souzu. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA, viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Guatemale a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music a New England Conservatory v Bostone.

Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu "Maria & James s Britským" gitaristom James Maltby, so sextetom "Topoľana", ktoré hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní. Na jeseň 2019 absolvovala Československé turné s týmto projektom, v rámci ktorého vystúpili aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež v roku 2019 získala miesto v  presížnom anglickom big bande "National Youth Jazz Orchestra", s ktorým absolvovala viaceré turné po Anglicku, Nemecku a Holandsku. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

_IMG0292.jpg
DSC_1760.jpg
Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

Andrej Urminský

Gitarista, skladateľ, aranžér a pedagóg narodený v Piešťanoch.

Je absolventom odboru jazzová gitara na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz v Rakúsku, kde študoval u profesora Guida Jeszenszkeho, Eda Partyku, Michaela Abeneho, Renata Chicca, Eda Neumeistra a ďalších. Okrem toho počas štúdia absolvoval workshopy s poprednými jazzovými hudobníkmi ako Peter Bernstein, Larry Goldings, Billy Hart a iní. V januári 2014 ako bandleader nahral EP "Four+1"  so svojím Andrej Urminský International Quintetom/Quartetom. So svojím triom sa stal absolútnym víťazom slovenskej jazzovej súťaže Jazz StartUP 2014. Okrem jazzu sa etabloval aj ako sideman, aranžér a producent v ďalších hudobných projektoch. Hral a spolupracoval s Robom Opatovským, Fragile, Nicole "Lillie" McCloud, American Divas, muzikál Iago (Nová scéna), Martina Šindlerová a mnohými ďalšími. 

Urminský_01.jpg
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
23843437_10212831263648375_3810508893479
Jakub Valíček

Bubeník a pedagóg. Hudbe sa intenzívnejšie začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil miestnych väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích najprv na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Práve tam mal možnosť spolupracovať s hudobníkmi ako Radovan Tariška, Stanislav Palúch, Milo Suchomel, Róbert Ragan, Klaudius Kováč, Ľuboš Šrámek a iní. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Birmingham Conservatoire. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov  s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Jeff Ballard, Kenny Garrett, Joe Lovano, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, Soweto Kinch, Greg Osby, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe inšpirovanej interpretmi ako Wayne Shorter, John Coltrane, McCoy Tyner a ďalší. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov (Alan Bartuš Trio, Blues Rules, a.h. Ľubo Gašpar Cimbal project, a.h. Especias, atď). 

bottom of page