top of page
web 2.png

 ZA HRANICE S HUDBOU: LETNÝ WORKSHOP 2021

26. - 31. JÚL 2021

KAŠTIEĽ V IVANKE PRI DUNAJI

POSUŇ S NAMI HRANICE SVOJICH HUDOBNÝCH ZRUČNOSTÍ

kruh.png

ZAŽI TVORIVÚ ATMOSFÉRU

ružové.png
kruh.png

SPOZNAJ NOVÝCH SUPER ĽUDÍ 

modré.png
kruh.png

 INŠPIRUJ SA VÝNIMOČNÝMI LEKTORMI

NA ČO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

ružové.png
INTENZÍVNE KURZY HARMÓNIE A SLUCHOVEJ ANALÝZY
rozdelené do 3 stupňov
(začiatočník - miere pokročilý -  pokročilý)

Naučíš sa ako počúvať harmóniu skladby či piesne, rozoznávať  akordy a ich funkcie a ako ich používať v praxi pri kompozícií.

KREATÍVNE WORKSHOPY KOMPOZÍCIE A IMPROVIZÁCIE
rozdelené do 3 skupín, podľa žánru a prístupu

Spoločne budeme rozvíjať hudobné nápady nielen na papieri ale aj za nástrojom alebo aj úplne nevšedne.

INDIVIDUÁLNA HODINA S LEKTORMI
podľa nástroja alebo vlastného výberu
 • Ester Wiesnerová

 • Mária Reháková

 • Lenka Molčányiová

 • Tibor Feledi

 • Michal Šelep

 • Jakub Valíček

 • Tomáš Lukáč

spev

priečna flauta

saxofón, zobcová flauta

klavír

kontrabas, basgitara

bicie

gitara

VEĽA SPOLOČNÉHO HRANIA
 • Skupinové nástrojové hodiny​

 • Kapely

 • Jam sessions (pop, jazz, folk/world music, experimental, songwriting)

 • Conduction - kolektívna riadená improvizácia 

PREDNÁŠKY A DISKUSIE NA ZAUJÍMAVÉ TÉMY
 • Hudobný manažment

 • Zvuková syntéza

 • Ako cvičiť?

 • Umelecká identita

 • O štúdiu v zahraničí

Ela Tolstová & Katja Thalerová

Tibor Feledi

Tibor Feledi

Ester Wiesnerová

všetci lektori

ZÁVEREČNÝ KONCERT ÚČASTNÍKOV A LEKTOROV

Každá kapela sa predstaví dvoma skladbami, ktoré nacvičili počas workshopu pod vedením lektorov. Koncert je otvorený pre verejnosť, aby si mohol svojim rodičom, známym a kamarátom ukázať, ako ťa týždeň plný hudby a tvorivej práce v komunite inšpiratívnych ľudí posunul vpred.

za_hranice_s_hurbou65.jpg

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

modré.png
MIESTO A UBYTOVANIE

Workshop sa bude odohrávať v nádherných priestoroch Kaštieľa v Ivanke pri Dunaji.

STRAVA

V rámci účastníckeho poplatku budeš mať zabezpečenú stravu na celý deň.

PRIHLASOVANIE

Cena za 6-dňový workshop (vrátane ubytovania a celodennej stravy): 255 €

“Early bird” cena za workshop pre prvých 10 záujemcov: 240 €

V prípade zrušenia podujatia organizátorom (z dôvodu prebiehajúcej pandémie COVID-19) ti bude vrátený poplatok v plnej výške. 

ZÍSKAJ ŠTIPENDIUM

Keďže si veľmi vážime každého účastníka a vnímame, že uplynulý rok bol a stále je pre mnohé rodiny náročný, rozhodli sme sa ponúknuť Ti možnosť získať štipendium na Letný workshop 2021.

Pošli motivačné video alebo list a práve ty môžeš byť jedným z dvoch hudobníkov, ktorí získajú účastnícky poplatok iba vo výške 100Eur.

Pošli nám video alebo list vo forme pdf/word dokumentu na e-mail stipendium@zahraniceshudbou.sk. Stručne nám o sebe porozprávaj a povedz prečo by si sa chcel zúčastniť workshopu a prečo sa uchádzaš o štipendium. Pošli nám aj ukážku tvojej práce (či už je to kúsok skladby, piesne, alebo audio/video ukážka tvojej hry, improvizácie, spevu a iné) ako súčasť videa alebo ako zvlášť v prílohe mailu.  

Žiadosť o štipendium zašli do 9. 6. 2021

 

Tešíme sa na Teba! 

HARMONOGRAM
harm.png
Anchor 1

LEKTORI

ružové.png
IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. S autorskou hudbou koncertovala na Panama Jazz Festival, EUROJAZZ Festival (Mexico City), alebo v Smalls Jazz Club (NYC). Ako skladateľka a aranžérka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Lucianu Souzu. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA, viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Guatemale a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music a New England Conservatory v Bostone.

ružové.png
Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu "Maria & James s Britským" gitaristom James Maltby, so sextetom "Topoľana", ktoré hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní. Na jeseň 2019 absolvovala Československé turné s týmto projektom, v rámci ktorého vystúpili aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež v roku 2019 získala miesto v  presížnom anglickom big bande "National Youth Jazz Orchestra", s ktorým absolvovala viaceré turné po Anglicku, Nemecku a Holandsku. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

_IMG0292.jpg
modré.png
DSC_1760.jpg
Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

modré.png
Tomáš Lukáč

Gitarista žijúci a pôsobiaci v nemeckom Mníchove. Absolvoval bakalárske štúdium jazzovej gitary na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz a magisterské štúdium na Hochschule für Musik und Theater München u renomovaného gitaristu Peter O'Mara. Tomáš koncertoval a nahrával v niekoľkých krajinách, a podieľal sa na rôznych projektoch v oblasti jazzu, popu, či muzikálov. Hral alebo nahrával s Robben Ford (USA), Jim Rotondi (USA), Jürgen Neudert (GER), Guido May (GER) a.i. Ako skladateľ a leader vlastného projektu Tomas Lukac Group sa úspešne zúčastnil viacerých medzinárodných súťaží (Kurt Maas Jazz Award 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017, Jazz Start Up 2017). Začiatkom roka 2021 vydal debutový album 'Heart-Shaped – Music of Kurt Cobain' venovaný hudbe kapely Nirvana, ktorý nahral v Bavorsku, a podieľali sa na ňom hudobníci z USA, Nemecka, Rakúska, Grécka, a Číny.

TL.jpg
ružové.png
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

ružové.png
Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
modré.png
23843437_10212831263648375_3810508893479
Jakub Valíček

Bubeník a pedagóg. Hudbe sa intenzívnejšie začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil miestnych väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích najprv na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Práve tam mal možnosť spolupracovať s hudobníkmi ako Radovan Tariška, Stanislav Palúch, Milo Suchomel, Róbert Ragan, Klaudius Kováč, Ľuboš Šrámek a iní. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Birmingham Conservatoire. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov  s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Jeff Ballard, Kenny Garrett, Joe Lovano, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, Soweto Kinch, Greg Osby, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe inšpirovanej interpretmi ako Wayne Shorter, John Coltrane, McCoy Tyner a ďalší. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov (Alan Bartuš Trio, Blues Rules, a.h. Ľubo Gašpar Cimbal project, a.h. Especias, atď). 

modré.png
bottom of page