top of page

Túžiš posunúť hranice svojich hudobných zručností?


Zaži tvorivú atmosféru v komunite skvelých mladých ľudí pri zdieľaní vedomostí,

skúseností a osobných príbehov od výnimočných lektorov!
 

NA ČO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

workshopy
a prednášky
na zaujímavé témy

Improvizácia

Elektronická hudba a DJ-ing

Písanie vlastných piesní a textov

Kompozícia

Harmónia a akordické značky

Ako naplno počúvať

Hudobný biznis a organizácia kultúrnych podujatí

Woodpack

Rytmus a beaty

Diskusia o štúdiu hudby v zahraničí

špeciálni
hostia

Katarína Máliková

Grétka Pavlová (Festival Atmosféra)

zahraničný hosť

DJ Peter Urbanik (Tornado Sound)

hra v kapele
a jam sessions
záverečný spoločný koncert
teambuildingové
a voľnočasové aktivity
individuálne hodiny
s lektormi

DJ Peter Urbanik (DJ-ing a elektronická hudba)

Ester Wiesnerová (spev, song-writing)

 

Boris Čellár (gitara, aranžovanie)

 

Tibor Feledi (klavír, kompozícia)

 

Lenka Molčányiová (zobcová flauta, saxofón, baroková a jazzová improvizácia)

Mária Reháková (priečna flauta, jazzová

improvizácia, aranžovanie)

Michal Šelep (kontrabas a basgitara)

 

Juraj Šušaník (bicie)

neopakovateľná
atmosféra
v komunite skvelých ľudí

ÚČASTNÍCKY POPLATOK

Snažíme sa spraviť workshop dostupným pre každého.  Vďaka grantu od Nadácie Slovenskej Sporiteľne vieme tento rok poskytnúť znížený účastnícky poplatok vo výške 95€.

Ak Ti však finančná situácia dovoľuje k zníženému účastníckemu poplatku niečo pridať (20€/ 35€/ 50€/ …),

získaš ako bonus workshopové tričko a pomôžeš nám pokryť reálne náklady a spraviť workshop udržateľnejším. 

Ak by mal byť poplatok naopak pre Teba prekážkou, môžeš požiadať o špeciálne štipendium. Deadline pre podanie žiadosti o štipendium je 1.6.2019.

 

Viac info v prihláške

Deadline na prihlásenie je 15.6.2019.

MIESTO A UBYTOVANIE

Workshop sa bude odohrávať v inšpiratíivnych priestoroch Kaštieľa v Ivanke pri Dunaji.

 

Počas workshopu je možnosť ubytovania priamo v kaštieli v cene 40€.

Taktiež ponúkame možnosť bez ubytovania

(Kaštieľ je vzdialený cca 30 min autom od Bratislavy.)

STRAVA

V rámci účastníckeho poplatku budeš mať poskytnuté teplé obedy.

 

V prípade záujmu vieme poskytnúť aj raňajky + večere za extra poplatok (4€ / deň).

K dispozícií je kuchynka s chladničkou a obchod vzdialený 3 min.

ORIENTAČNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM

09:00 - 10:30    workshop 

10:45 - 12:45    individuálne hodiny

12:45 - 14:15    obed

14:15 - 15:15    siesta (oddychová prednáška/ diskusia)

15:30 - 17:00    workshop

17:15 - 19:15    kapely

19:45 - 20:30    večera

20:45 - 21:00    zhodnotenie dňa

21:00 - 22:30    jam session

22:30    teambuilding (hra/film)

Kaštieľ Ivaka pri Dunaji
Anchor 1

ŠPECIÁLNI HOSTIA

57026448_350417832263255_160674730838327
zahraničný hosť
Dj MR
(Tornado Sound)

Svoju kariéru dídžeja začal už v 16 rokoch organizovaním techno párty na rodnej Orave. Tu spolupracoval s lokálnymi, ako aj s eltinými slovenskými DJ-mi. Začal hrávať na vinyloch a pozorne sledoval vtedajšiu scénu elektronickej hudby doma aj v zahraničí. Po presťahovaní sa do mesta Trondheim v Nórsku založil firmu Tornado Sound a spolu s ďalšími Slovákmi pravidelne usporadúvajú miestne techno/house párty. S ich projektom Electronic People sa prostredníctvom elektronickej hudby snažia poukazovať na globálne problémy ľudstva. Na podujatiach spolupracujú s poprednými hudobníkmi, producentami, a DJ-mi z celého sveta. Popri live koncertoch vedie hudobné štúdio, kde si vrámci svojej "Tornado Sound Show" pozýva rôznych DJ-ov na live video hodinový mix. Vedie tak mladých začínajúcich DJ-ov k spoznávaniu dj-ingu. Jeho snahou je presadiť hudobný žáner techno nielen ako underground, ale ako rovnocenný hudobný štýl.

Katka malikova (9)_edited.jpg
Katarína Máliková

Skladateľka, producentka, hudobníčka a speváčka. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) získal ceny Radio_Head Awards v troch kategóriách: debut roka, world music/folk a cena kritikov. Katka študovala hudobnú kompozíciu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a neskôr na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Na letnom workshope Za hranice s hudbou bude Katka viesť workshop zameraný na efekty a procesory.

59345339_2339665492930870_55401448054991
Grétka Pavlovová

Grétka má 24 rokov a je zakladateľkou festivalu Atmosféra. Je príkladom toho, že bez skúseností a peňazí sa dá za pár rokov vybudovať z malého podujatia festivalový lovebrand. Rok pracovala v KC Dunaj ako produkčná, spoluorganizovala niekoľko väčších eventov v Bratislave. Krátke obdobie bola členom Pohoda teamu. Aktuálne pracuje pre SPOLU a popri tom so svojim 12 členným tímom organizuje ôsmy ročník festivalu Atmosféra.

LEKTORI

IMG_9649.JPG
Ester Wiesnerová

Hudobná skladateľka, speváčka a pedagogička. Ako skladateľka spolupracovala s kontrabasistom Dave Hollandom (UK), SK-CZ Big Bandom Matúša Jakabčica, a capella skupinou Voising (bývalí Close Harmony Friends) a i. Spievala pre Lionela Richieho, Danila Pereza alebo Johna Pattituciho. Vyučovala na vysokých školách v Indii a USA a viedla odborné workshopy v Číne, Juhoafrickej republike, Mexiku a i. Ester označil časopis Forbes Slovakia za jednu z 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov. Je absolventkou Berklee College of Music v Bostone a študentkou New England Conservatory. Na oboch školách získala štipendium. Pred sebou má ešte posledný ročník magisterského štúdia.

Boris Čellár

Gitarista, spevák, aranžér a skladateľ. Vyštudoval prestížnu Kunst Universität v Grazi v odbore jazzová gitara. Spolupracuje s mnohými domácimi a zahraničnými hudobníkmi ako sú Gabriel Jonáš, Klaudius Kováč, Róbert Ragan, Juraj Griglák, Gregor Ftičar, a ďalší. Má za sebou produkciu troch CD albumov v spolupráci s Luciou Lužinskou. Spolu taktiež zrealizovali edukačný projekt ‘‘Jazz Goes To School‘‘ pre stredné školy, ktorý bol nominovaný na cenu Via Bona 2008 v oblasti filantropie. Boris Čellár je zakladateľom hudobného portálu Jazz.sk, realizátorom Ceny za najlepší jazzový album s názvom ESPRIT, či podporovateľom mladých talentov vďaka súťaži Jazz START UP. Navrhol a vyrába originálny rytmicko – melodický nástroj WOODPACK, na ktorý sám hrá a venuje sa jeho šíreniu do sveta.

59229785_424542934791170_909005952475201
30707916_10156147510463604_1360731770646
Tibor Feledi

Hráč na klávesové nástroje, hudobný pedagóg a skladateľ.

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončil druhý stupeň magisterského vzdelania so špecializáciou na klavír. Na doktorandskom štúdiu PdF UK sa zaoberá výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie. Okrem výučby hudobnej náuky sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band. So svojim autorským projektom Tibor Feledi Kairos Quintet vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018.

Lenka Molčányiová

Multiinštrumentalistka momentálne študujúca jazzový saxofón v Prahe na VOŠ J. Ježka. Po úspešnom ukončení bakalárskeho štúdia zobcovej flauty na Konzervatóriu v talianskej Florencii a v nemeckom Lipsku sa ocitá po rokoch blízko Slovenska. Okrem aktívneho koncertovania s kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet, Prague Jazz Friends, Big Band VOŠ pod vedením Milana Svobody, hosťuje aj s projektami ako Kubo Ursíny & Provisorium, Velvet Case, Tornado Sound, a ďalší. Je členkou tria zobcových fláut Chicas del David, s ktorým sa tento rok umiestnili na 3. mieste na medzinárodnej súťaži v Tel Avive. Popri koncertnej činnosti sa venuje organizovaniu workshopov, učeniu hudobých nástrojov, teórie, improvizácie a cudzích jazykov.

DSC_1760.jpg
_IMG0292.jpg
Mária Reháková

Flautistka, speváčka a skladateľka. Vyštudovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music & Drama a momentálne pôsobí v Londýne ako hudobník na voľnej nohe. Pravidelne koncertuje doma aj v zahraničí s rôznymi projektami; v duu Maria & James s Britským gitaristom James Maltby, so sextetom Topoľana, ktorý hrá Máriíne autorské skladby a jej aranžmány ľudových piesní a taktiež s presížnym big bandom mladých National Youth Jazz Orchestra, ktorého je stálou členkou. Mária taktiež vedie rôzne hudobné workhopy a učí flautu, spev, improvizáciu a kompozíciu.

Michal Šelep

Basgitarista a kontrabasista. S hudbou vyrastal vďaka strýkovi od raného detstva ako poslucháč, k nástroju sa však dostal pomerne neskoro - ako 16 ročný. Toto stretnutie otočilo jeho život naruby. Vymanil sa z bezcieľneho ničnerobenia a odvtedy ho hudba zaniesla dvakrát do USA, kde študoval basgitaru u niektorých z najlepších hudobníkov na svete, do niekoľkých krajín v Európe a na stovky rôznych koncertných podujatí. Michal v súčasnosti spolupracuje s poprednými slovenskými hudobníkmi, hral s ľuďmi ako Martin Valihora, Peter Lipa, Andrej Šeban, Radovan Tariška, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Dan Bárta a inými, učí basgitaru na British International School v Bratislave a letných workshopoch Za Hranice s Hudbou a ukončuje štúdium kontrabasu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Žije so svojou manželkou Mirkou a synom Jankom v Bratislave.

800_0993-Edit.jpg
juraj.jpg
Juraj Šušaník

Hru na bicie nástroje absolvoval na štátnom Konzervatóriu v Bratislave

u p.Stanislava Mášika v rokoch 1994-2000. Hlavným predmetom Jurajovho záujmu je hra na súprave bicích nástrojov v zoskupeniach rôzneho štýlového zamerania s ťažiskom v oblasti jazzu a voľnej improvizácie.

V tejto oblasti spolupracoval v rôznych zostavách s týmito hudobníkmi:

Erik Rothenstein, Michal Matejka, Ladislav Fantzowicz, Nikolaj Nikitin,

Janka Gavačová, Ľuboš Šrámek, Michal Motýľ, Michal Šimko, Martin Noris a mnohí ďalší. V súčasnosti pôsobí v kvartete "Voľný pád". Ako pedagóg pôsobí od roku 2009 na ZUŠ Jozefa Kresánka v Bratislave.

bottom of page